گالری تصویر بسیج
گالری تصاویر بسیج
 

در جمع بسیجیان سازمان میراث فرهنگی؛ ناگفته ها و ناشنیده های سردار کمیل از آزادسازی خرمشهر

  • 03 خرداد 1394
  • 09:29
  • 0 دیدگاه
  • 350 بازدید
  • Article Rating

همزمان با ولادت پربرکت امام سجاد (ع) و همچنین سالروز آزادسازی خرمشهر، سردار کمیل کهن سال در جمع اعضای بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ایراد سخنرانی پرداخت.      
 
       

به گزاش روابط عمومی مرکز مقاومت بسیج سازمان، فرمانده لشکر 25 کربلا که خود یکی از پاسداران و یادآوران حماسه پرشور فتح خرمشهر در مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در جمع فرماندهان، جانبازان و اعضای فعال بسیجی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با زنده کردن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای عملیات بیت المقدس به ایراد سخنرانی پرداخت.

سردار کمیل با اشاره به مجاهدت و ایثار شهدای خرمشهر و گرامیداشت یاد آنان اظهار داشت: فلسفه گرامیداشت چنین روز ملی و حادثه ای بزرگ و تاریخی از دفاع یک ملت در برابر استکبار این است که فراموش نکنیم ایثار و مجاهدت های جوانان این مرز و بوم در مقابل تجاوز دشمنان اسلام بود که امروز با اقتدار در جهان از نام ایران یاد می کنند. ما هویت ملی، عزت و شرف این خاک را مدیون خون شهدای این دفاع مقدس می دانیم.

سردار کهن سال گرامیداشت این یاد و خاطره را برای مشخص شدن مسیر حرکت و خارج نشدن از راه اسلام و ولایت می داند و بیان داشت: تلاش شیاطین و دشمنان انقلاب اسلامی بر این است که ملت ها و دولت ها نسبت به افتخارات خود بیگانه شوند و ملتی که گذشته خود را کوچک بشمارند و آن را به فراموشی بسپارند به راحتی با نفوذ دشمنان ارزش های آنان را جایگزین ارزش های خود کرده و دچار تغییر هویت می شوند و دشمنان اسلام در ایران مغلوب این ارج نهادن ارزش ها و هویت ملی شدند.

سردار کمیل از مقاومت رزمندگان این حماسه ملی با الگو گرفتن از قیام امام حسین(ع) یاد نمود و افزود: انگیزه های الهی و توحیدی و الگو گرفتن از قیام نهضت عاشورا و امام حسین (ع) و یادآوری این ارزش ها از طرف فرماندهان این حماسه عظیم، باور و ایستادگی را در تمامی رزمندگان زنده کرده و این دفاع مقدس را از قطعه ای از ایران اسلامی رقم زد.

سردار کمیل در پایان خاطرنشان کرد: اندیشه حضرت امام خمینی(ره)، رهبر انقلاب و شهدا و ترویج آن در تمامی کشورهای اسلامی، خطری بس بزرگ برای دشمنان اسلام است که آنان را بر آن می دارد تا بهانه های هسته ای و مشغولیات از این قبیل را برای ملت شریف ایران ایجاد کنند و این رفتار های ناموزون از ترس آنان نشأت می گیرد.

این فرمانده پاسدار به شرح قطعه ای از پازل حماسه فتح خرمشهر پرداخت و اینگونه رشادت های سربازان امام خمینی (ره) را زیر آتش سنگین دشمن به تصویر کشید و در جمع بسیجیان سازمان از فرماندهان و بسیجیان هشت سال دفاع مقدس یاد نمود و ارج نهادن به ارزش های انقلاب و درس گرفتن از این حادثه عظیم تاریخی را از وظایف بسیجیان دانست.

امتیاز به خبر :